GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi

Bully - Easter Egg'ler & Gariplikler Departmanı

Başlatan lazlow, 04 Nisan 2021, 23:05:14

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lazlow

Bully - Easter Egg'ler & Gariplikler Departmanı

Jimmy Hopkins'in Cadılar Bayramı görevinde giydiği kostüm, The Karate Kid filminde Daniel'e zorbalık eden Cobra Kais çete üyelerinin cadılar bayramında giydiği kostümün birebir aynısı.

Jimmy Hopkins'in ilk kıyafeti Bruce Wills'in Pulp Fiction'da canlandırdığı Butch Coolidge'in kıyafetine benzemektedir.

Jimmy'nin annesinden aldığı noel hediyesi, Bridget Jones filminde Colin Firth'in giydiği kazağa benzemektedir.

Pete'in Cadılar Bayramı görevi sırasında giydiği kostümü, 1983 filmi A Christmas Story'de Ralphie'nin giydiği tavşan kostümüne benziyor.

İneklerin gözlemevine giden kapının şifresi (1138), George Lucas'ın tüm filmlerinde görünen ve ilk filmi THX-1138'e yapılan göndermedir.

Jimmy'nin "I'm the daddy now" sözü, 1979 filmi Scum'dan alıntıdır.

kaynak: YT: kacpi26

Saat kulesi, Geleceğe Dönüş filmlerindekine benzemektedir.

Bullworth Kasabası'ndan Tobias Mason bir görevde, "Dostum, bisikletim nerede?" dediği duyulabilir. Bu, "Çılgın Sevgililer - Dostum, Arabam Nerede?" filmine bir göndermedir.

GTA'dan bilinen araba modelleri bu oyunda da yer almaktadır.

Oyundaki arabaların çoğu, görünüşe göre The Blues Brothers filmindeki Bluesmobile plakasından ilham alan BDR 529 kayıt plakasına sahip.

Polis arabalarının plakalarında kötü polis anlamına gelen "Bad Cop" yazısı açıkça görülmektedir.

Happy Volts Akıl Hastanesi'nin dinlenme odasında 'Piggy' isimli bir domuz resmi görülebilir. Bu, Manhunt'taki Piggsy'ye olası bir göndermedir.

Preps grubunun kovalama müziği Michael Jackson'ın Billy Jean şarkısının girişine çok benzemektedir: Preps Müziği - Billy Jean

Oyunun son görevinde görülen kazığa dikilmiş boğa kafası aslında Sinekler'in Tanrısı adlı kitap/filmdeki kazığa dikilmiş domuz kafasına yapılan bir göndermedir.

Oyundaki Aquaberry markası, Aquascutum ile Burberry mağazalarının birleşiminden oluşmuş bir parodi markadır.

New Coventry Karakolu'na yaklaşıldığında içeride müzik ve restoran sesleri gelmektedir. Muhtemelen burası betada pizza restoranı olacaktı. Wrong Part of Town görevindeki konuşmalara göre şehirde bir pizza restoranı vardır ve şehirde öyle bir yerin olmadığına göre bu karakolun önceleri bahsedilen restoran olduğunu varsayabiliriz.

Super Mario'ya da gönderme yapılıyor. Ray Hughes'un "Çocukların video oyunlarındaki karakterlere özendiğini söylüyorlar, ancak henüz bıyıklı bir tesisatçı olmadım" dediğini duyabilirsiniz.

Funhouse Fun'daki korku geçidi, tema ve konsept olarak Ghosts N Goblins adlı oyunu andırmaktadır.

İngilizce dersinde istenen kelimeler dışında komik kelimeler bulmaya çalıştığınızda İngilizce öğretmeni Mr. Galloway de yazılan kelimeye göre komik cevaplar verecektir.

Blue Skies Endüstri Parkı'ndaki yıkık bir evden motorlu testere sesi ve kahkahalar duyulabilir.

Dragon's Wing Comics adlı dükkandaki uzay gemisi maketleri Starfox oyunundaki uzay gemilerine benzemekte.

Bullworth'teki bir eczanenin camında Rockstar Games'in logosunun değiştirilmiş halini görmek mümkün.

Son düzenlenme: 05 Nisan 2021, 02:14:05 lazlow

Impeccable

Bilinmeyen Bey

Alıntı yapılan: lazlow - 04 Nisan 2021, 23:05:14

Preps grubunun kovalama müziği Michael Jackson'ın Billy Jean şarkısının girişine çok benzemektedir: Preps Müziği - Billy Jean

Billie Jean'i en çok sevdiren oyun Vice City'dir. BULLY'de bu kadar benzerlik nasıl görmedim ben aaa :D

Bilinmeyen Bey

Bu Bir Easter Egg veya Gizem değil, ancak oyundaki karakterlerden biri olan Juri. Aslında GTA 4'deki Niko Bellic'in Ses Aktörü Olan kişi ile aynıdır.

Yani birnevi Bully'de bir GTA Karakteri bulunmakta :D (Şakasına diyorum)

DracDonix

Vay be! Rockstar logosunu görmüştüm. :) Stallion ve Regina'yı da ders girişinde görmüştüm. Teşekkürler :helal:

İmzanız forum kurallarına uymamaktadır. (daha küçük boyutta bir imza seçiniz.)

Gladiator