GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi

GTA 5 Online ve Red Dead Online'daki Hackerların Çığırından Çıkması

Başlatan Bilinmeyen Bey, 28 Aralık 2020, 02:01:24

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilinmeyen Bey

Geçenlerde bir Video İzledim. Belkide Linkini Sonradan Editleyek buraya koyarım. Koymuşsam burayıda mesaj görmezsiniz:

Neyse. GTA 5 Online ve Red Dead Online Cok Tehlikeli Olmaya Başladı. Hilecilerin Hileleri gelişmiş. Artık "Oyundan çıkamda başka server'a girem , ne olabilirki?" demek yok! Cünkü Artık Hackerların Özellikleri şunlar oldu. Siz Oyundan Çıksanız bile şu olayları yapabilir:

- Oyundan Çıkmış olmanız bişeyden korumuyor cünkü Hilecilerin Trainerlarındaki Özellik Sayesinde Her Oyuna girdiği kişiyi ve çıkan kişiyi kayıt altına alıyor.. İzlediğim Videodaki Hileci , hileyi kullandığını bilerek söylüyor ve bunu teşfik etmiyor. Yani Siz kurtulamıyorsunuz.

- Rockstar ID'nizi alıyorlar

- IP nizi alabiliyorlar

- Adress'inizi Alabiliyorlar

- Yaşadığınız ülkeyi alabiliyorlar

Bunlar Çok korkunç değil mi? Düşüncelereniz neler? Şahsen Ben şuan GTA 5 Online'a girmekten çok korkuyom
Son düzenlenme: 19 Mart 2021, 18:28:41 Bilinmeyen Bey

lazlow

Evet, arabayla giderken araba altımdan kayıyor ve silahlarım kendi kendine değişiyor. Bu, modderlarının başının altından çıkıyor. Zaman zaman da haritada her yeri patlatarak oyunu oynanmaz hale getiriyorlar. Tabii lafım durduk yere insanları oyundan soğutan modderlara. Bazıları görevlerde yardım edip, para çantası vs spawn ediyorlar. Keşke bütün modderlar böyle olsalar.

Vupsen

GTA 5'e 1-2 haftada bir girerim her girdiğimde de illa birileri elime Çin bayrağını veriyor. :D Çok can sıkıcı şeyler, bu hileciler yüzünden oyuna daha az giriyorum. Her girdiğimde de illa bir hileci beni buluyor.

Razor02

Hep solo session girdiğim için kafam rahat zaten oyuncu arasam arkadaşlarımla invite onlyde takılıyorum veya public bir sunucuyu boşa düşürüp beraber oynuyoruz.

Bilinmeyen Bey

Alıntı yapılan: lazlow - 28 Aralık 2020, 02:42:03
Evet, arabayla giderken araba altımdan kayıyor ve silahlarım kendi kendine değişiyor. Bu, modderlarının başının altından çıkıyor. Zaman zaman da haritada her yeri patlatarak oyunu oynanmaz hale getiriyorlar. Tabii lafım durduk yere insanları oyundan soğutan modderlara. Bazıları görevlerde yardım edip, para çantası vs spawn ediyorlar. Keşke bütün modderlar böyle olsalar.

Rockstar hadi yeni oyun çıkarmıyon. Ama Çıkardığınız Yeni Etkinliklerden önce Hilecileri engelle. Bide Sıkıntı şurda:

Bu Adamlar Ban yemiyor , cünkü yiyemiyor. Crash (Oyunun Çökmesi) koruması , Ban Koruması , Kick Koruması gibi özellikleride var

Alıntı yapılan: Sypnosis. - 28 Aralık 2020, 10:40:31
GTA 5'e 1-2 haftada bir girerim her girdiğimde de illa birileri elime Çin bayrağını veriyor. :D Çok can sıkıcı şeyler, bu hileciler yüzünden oyuna daha az giriyorum. Her girdiğimde de illa bir hileci beni buluyor.

Üzüldüm Haline :(

Alıntı yapılan: Razor02 - 28 Aralık 2020, 11:54:20
Hep solo session girdiğim için kafam rahat zaten oyuncu arasam arkadaşlarımla invite onlyde takılıyorum veya public bir sunucuyu boşa düşürüp beraber oynuyoruz.

Ben Invite Only Session'a para kasmak için giriyom. Sonradan Online'a girip , adam vurup eğleniyorum. Ama Görevleride yine Invite Only Session'da. Cünkü Hep beni avlayacak ya Oyuncu , yada bir Hacker beni buluyor.
Son düzenlenme: 28 Aralık 2020, 17:38:54 Coiner Sebep: iletileri tek bir mesajda toplayın. flood yasak.

Jate

Senin bahtın kara :D. Ben bir mod menü kullanıcısı olarak bunu görünce üzüldüm şuan. Hackerların iyisi de var kötüsü de. Ve artık maalesef Invite Only sunucu hackerlardan sizi korumaz, Rockstar Games sızdırdığı kodlar yüzünden her şeyi batırdı diyebilirim. Artık Invite Only sunuculara davet almadan tak diye girebiliyoruz ve oyuncular bunun farkına bile varmıyor.
IP Adresinizi görebiliriz, yaşadığın ülke/şehri görebiliriz ama tam adresi asla göremeyiz. Yakın da olan bir konumu gösterir sadece. Oyunda yaptıklarımıza gelirsek ben şahsen kötü niyetle kullanmıyorum. Yeni başlayan oyunculara yardım etmeyi severim. Bazı hackerlar var ki, isterse oyununu çökertir (Entity Spamming), isterse seni yeni gelen adaya ışınlar, isterse seni haritanın bir ucundan diğer ucuna atar, isterse seni evinden dışarı çıkarır, isterse sana yüzlerce level verir, isterse sana hediye araç verebilir, isterse "senin" arkadaş listende olan bir kişinin kılığına girip yanına gelebilir, isterse "Ghost Mode" açıp yanında gezebilir ama sen onu asla göremezsin (ESC'den Online kısmına girip, Players'dan görebilirsin), isterse bütün silahlarını alabilir, isterse sen hikaye modunda iken kafana bir şeyler spawn edebilir. Bu saydıklarım en kaliteli hilelerde var ve daha saymaya üşendiğim nice özelliklerle dolu bu modlar..

lazlow

Alıntı yapılan: Jate - 29 Aralık 2020, 15:18:05
Senin bahtın kara :D. Ben bir mod menü kullanıcısı olarak bunu görünce üzüldüm şuan. Hackerların iyisi de var kötüsü de. Ve artık maalesef Invite Only sunucu hackerlardan sizi korumaz, Rockstar Games sızdırdığı kodlar yüzünden her şeyi batırdı diyebilirim. Artık Invite Only sunuculara davet almadan tak diye girebiliyoruz ve oyuncular bunun farkına bile varmıyor.
IP Adresinizi görebiliriz, yaşadığın ülke/şehri görebiliriz ama tam adresi asla göremeyiz. Yakın da olan bir konumu gösterir sadece. Oyunda yaptıklarımıza gelirsek ben şahsen kötü niyetle kullanmıyorum. Yeni başlayan oyunculara yardım etmeyi severim. Bazı hackerlar var ki, isterse oyununu çökertir (Entity Spamming), isterse seni yeni gelen adaya ışınlar, isterse seni haritanın bir ucundan diğer ucuna atar, isterse seni evinden dışarı çıkarır, isterse sana yüzlerce level verir, isterse sana hediye araç verebilir, isterse "senin" arkadaş listende olan bir kişinin kılığına girip yanına gelebilir, isterse "Ghost Mode" açıp yanında gezebilir ama sen onu asla göremezsin (ESC'den Online kısmına girip, Players'dan görebilirsin), isterse bütün silahlarını alabilir, isterse sen hikaye modunda iken kafana bir şeyler spawn edebilir. Bu saydıklarım en kaliteli hilelerde var ve daha saymaya üşendiğim nice özelliklerle dolu bu modlar..

İşte onun için modderlarla ters düşmemek, anlaşmak gerekiyor. Mesela sinirlenip sövmek yerine orayı terk edebilirsin ya daanlaşmaya çalışabilirsin. Tabii tavsiyem, modderların olduğu session'dan çıkmak. Çünkü tanırsa senin peşine düşebilirler. Rockstar'a bildirilince de bir şey yapmıyorlar

Jate

Alıntı yapılan: lazlow - 29 Aralık 2020, 15:35:34

İşte onun için modderlarla ters düşmemek, anlaşmak gerekiyor. Mesela sinirlenip sövmek yerine orayı terk edebilirsin ya daanlaşmaya çalışabilirsin. Tabii tavsiyem, modderların olduğu session'dan çıkmak. Çünkü tanırsa senin peşine düşebilirler. Rockstar'a bildirilince de bir şey yapmıyorlar
Maalesef Rockstar'ın umurunda değil. Sunucuda bir modder gördüğün zaman zaten direkt olarak iyi geçinmen şart yoksa kafana vuruyorlar. Üstelik modderlarda blacklist özelliği var. Sunucuda sinir olduğu kişilerin Rockstar ID'sini alıp, blacklist'e ekleyerek onu takip edebilir. Online olduğun zaman ona bildirim gittiği için daha sen oyuna girmeden, senin gireceğin sunucuya gelebilir. :D

Bilinmeyen Bey

Bende Diyorumki , Hadi Rockstar bişe yapmıyon , oyun çıkarmıyon. Abi Bari Bunlara El At. Olum Eskiden böyle değildi. GTA Online Çıkınca diyorduk ki: "Abi Çok iyi ya" ama bundan 1 yıl sonra: "Ya *****im böyle oyunu"

chmyera

gta beşin üstadı olan @Jate den bildiğim kadarıyla hackerlari artik herkes normal karsiliyor

Bilinmeyen Bey

:anons: KONU GÜNCELLENDİ :anons:

- Konuya Sonunda o izlediğim videoyu ekledim. Artık Ne dediğini veya ne yanlış anladığımı siz anlayın

Alıntı yapılan: chmyera - 01 Ocak 2021, 03:15:29
gta beşin üstadı olan @Jate den bildiğim kadarıyla hackerlari artik herkes normal karsiliyor

Orasını Bilmiyorum..

Mellifluous

Bilgilendirici bir konu olmuş, gerek konunun kendisinde gerek yorumlarda oldukça faydalı bilgiler mevcut.

Bu yazı çok korkutucu geldi bana. Yani hilecinin birine çatarsak singleplayera bile giremeyeceğiz neredeyse...

Impeccable

GTA Online cidden bu konuda çok sinir bozucu. Neyse ki şu sıralar oyun oynarken çok rahatsız edilmedim, umarım böyle devam eder.