GTAMulti.com - Türkiye'nin Türkçe GTA Sitesi
06 Ekim 2024, 07:32:34

[SA] Respect / Saygı [STATS]

Başlatan Bilinmeyen Bey, 27 Şubat 2021, 00:03:57

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilinmeyen Bey

Nedir bu?
Grand Theft Auto'nun Özel bir İstatistiği, sadece GTA San Andreas ve GTA2'de Olan "Respect / Saygı" oyunun temel araçıdır. Oyununuzu Daha İyi Şekilde Oynamak İstiyorsanız buna ihtiyaçınız var.

Nasıl Alınır:

- Hikaye Görevlerini Tamamlamanız Sayesinde , her görevde Saygınlık Kazanacağınız Garantidir ( Bu görevlere: Zero'Nun Görevleri dahildir. )

- Eğer Yüksek Miktarda Paranız olursa , çete size daha saygı duyacaktır.

- Çeşitli Polislere Meydan Okursanız (Bildiğin Şehirde Manyak Gibi Terör Estirin) , öldürdüğünüz sayı arttıkça zamanla size biraz saygınlık gelecektir.

- Karşıt bir Çete Elemanını Öldürmeniz sonuçunda "+0.5" oranında saygınlık kazanacaksınız.

- Saç Kesiminize Göre Çete Size Saygı Duyacaktır. Örneğin: "Karizmatik" Saç Kesimi Size Saygınlık Kazandıracaktır.

- Bir uy****rucu Satıcısı Öldürmek , Çeteyi Ayakta tutacak ve size "+0.005%" Oranında Saygınlık Kazanacaksınız.

- Karşıt Bir Çetenin Bölgesini Ele Geçirmek , Size "+30.0" Saygınlık Kazandıracaktır.

- Vucudunuzun Şekline Göre (Şismanlık "-" , Kaslılık "+" olmak üzere) Saygınlık Kazanırsınız.

- Çete Renginde Kıyafetler Giyerseniz , Saygınlık Seviyeniz Artacaktır.

- Eğer Farklı Çete Üyeleri Alırsanız ( Yani birini işten atıp , tekrar almak olmuyor) , size saygınlık seviyesi kazandıracaktır.

Açtığı/Yaptığı Özellikler:

- Grove Street Üyelerini alabileceksiniz (Bu Saygınlığınıza Göre Değişir; 2 Kişi , 3 Kişi , 4 Kişi , 5 Kişi)

- Eğer Saygınlık Barınız Tamamen Fullenirse Oyunun Sonraki Görevi "End of The Line" Açılmaktadır. (Bunun Olması İçin Oyundaki "Los Desparados" Görevine Kadar Gelmeniz Gerekmektedir.)

- Bu Saygınlık , sizin Cinsel/Cazibe Yeteneğinizi Artırır.

- (XBOX ve Remastered Geçerli) Eğer Tüm Çete Bölgeleri Alarak Fullerseniz Saygınlık Barınızı , "Grove Street Warlord" başarımını kazanacaksınız.

- (XBOX ve Remastered Geçerli) Eğer Full Saygınlık Yaparsanız , "Original Gangster" başarımını kazanacaksınız.

Yan Etkiler/Kötüler:

- Eğer Çetenizde Birisi Öldürürseniz "-0.005%" Oranında Çete'de Sahip Olduğunuz Saygınlığı Kaybedeceksiniz

- Eğer Çetenizden Birisi Kendi Başına Ölürse (Recruitledikten sonra) "-2.0%" oranında çete'de sahip olduğunuz Saygınlığı Kaybedeceksiniz , Yani Onları Koruyun!

- (Oyunun "Doberman" ve "Home Coming" Görevlerinden Sonra Bu Özellik Aktif Oluyor [Çete Bölgesi Alma]) Eğer Bir Çete Bölgesi Kaybedersiniz , Çetenizden "-3.0%" Oranında Saygınlık Kaybedeceksiniz , bu hatayı bende yapıyordum. Görevim Var diyordum ama bunu öğrenince şok oldum.

Dövmelerin Verdikleri Saygı Değerlerini görmek için tıkla!

Saç Kesimlerinin Verdikleri Saygı Değerlerini görmek için tıkla!

Kaynakça: GTAWiki/GTAFandom , GTA Series Videos , CodeWalkGaming
Son düzenlenme: 08 Haziran 2023, 01:16:29 Bilinmeyen Bey

Impeccable

Paylaşım için teşekkürler, eline sağlık.

Bilinmeyen Bey

Alıntı yapılan: Impeccable - 27 Şubat 2021, 01:28:20
Paylaşım için teşekkürler, eline sağlık.

Teşekkürler :) , bilgilendirme yapabildiysem ne mutlu bana

Purgatory

Saygınlık kazanmanın farklı birçok açıdan da faydasının olacağını söylüyordu oyun, bunların ne olduğunu merak ediyordum, yani sadece tek seferde daha fazla adam alabilmekten başka. Bu yüzden teşekkürler. Aldığımız adamlar ölünce %2 saygınlık değeri kaybediyorsak o zaman onları Los Sepulcros ve Los Desperados görevleri hariç hiçbir görevde almanın gereği yok, zaten ben pek faydalarını da göremiyorum doğrusu, ölüp duruyorlardı çete savaşlarında. (Ben kullanmayı bilmiyor da olabilirim tabi o adamları.)

Bilinmeyen Bey

Alıntı yapılan: Anestezi - 28 Şubat 2021, 20:56:18
Saygınlık kazanmanın farklı birçok açıdan da faydasının olacağını söylüyordu oyun, bunların ne olduğunu merak ediyordum, yani sadece tek seferde daha fazla adam alabilmekten başka. Bu yüzden teşekkürler. Aldığımız adamlar ölünce %2 saygınlık değeri kaybediyorsak o zaman onları Los Sepulcros ve Los Desperados görevleri hariç hiçbir görevde almanın gereği yok, zaten ben pek faydalarını da göremiyorum doğrusu, ölüp duruyorlardı çete savaşlarında. (Ben kullanmayı bilmiyor da olabilirim tabi o adamları.)

H'ye Basarak Onlara Gösterdiğiniz Posizyon almasını/ Sana Toplanmasını , G ile almak / kovmak için basın. Diyor O görevlerde , Onun dışında yorumun için sağol :kalp: :helal:

Bilinmeyen Bey

Konunun "Kazanmanın Yolları" kısmına:

- "Saç Kesiminize Göre Saygınlık Kazanırsınız." eklendi.

- "Vucudunuzun Şekline Göre (Şismanlık "-" , Kaslılık "+" olmak üzere) Saygınlık Kazanırsınız." eklendi.
Son düzenlenme: 03 Mart 2021, 14:32:02 Bilinmeyen Bey

Gladiator

Bilgi için teşekkürler.:helal:

Bilinmeyen Bey

Bilinmeyen Bey

Bu Konuda da belirtilen ancak detaylı olarak anlatılmayan birşey de Saç Kesimleri. Her saç kesimi farklı bir seviye de Saygı Veriyor. Bunu listelere ayırır isek şu ortaya çıkıyor:

SAÇ KESİMLERİ (SAYGI DEĞERLERİ)
hairblond - 0 saygı
hairred - 10 saygı
hairblue - 10 saygı
hairgreen - 20 saygı // Sanarım Oyundaki Yeşil ile alakalı herşey diğer eşyalardan daha fazla saygı veriyor.
hairpink - 0 saygı
bald - 10 saygı
baldbeard - 15 saygı
baldtash - 15 saygı
baldgoatee - 15 saygı
highfade - 20 saygı
highafro - 15 saygı
wedge - 20 saygı
slope - 20 saygı
jhericurl - 5 saygı
cornrows - 30 saygı
cornrowsb - 30 saygı
tramline - 25 saygı
groovecut - 30 saygı
mohawk - 20 saygı
mohawkblond - 10 saygı
mohawkpink - 0 saygı
mohawkbeard - 10 saygı
afro - 15 saygı
afrotash - 20 saygı
afrobeard - 20 saygı
afroblond - 15 saygı
flattop - 25 saygı
elvishair - 0 saygı
beard - 10 saygı
tash - 10 saygı
goatee - 10 saygı
afrogoatee - 20 saygı
Son düzenlenme: 27 Mart 2022, 01:30:11 Bilinmeyen Bey

Bilinmeyen Bey

OK biraz daha ek bilgi, Dövmeler de saygı değerleri varmış. Fazla bir etkileri olmasa da, yine de veriyorlar.

DÖVMELER (SAYGI DEĞERLERİ)

4weed - 1 saygı
4rip - 1 saygı
4spider - 2 saygı
5gun - 2 saygı
5cross - 1 saygı
5cross2 - 2 saygı
5cross3 - 1 saygı
6aztec - 2 saygı
6crown - 1 saygı
6clown - 2 saygı
6africa - 2 saygı
7africa - 2 saygı
7cross - 1 saygı
7cross2 - 1 saygı
7cross3 - 2 saygı
8sa - 3 saygı
8sa2 - 3 saygı
8sa3 - 3 saygı
8westside - 3 saygı
8santos - 3 saygı
8poker - 3 saygı
8gun - 3 saygı
9crown - 2 saygı
9gun - 2 saygı
9gun2 - 2 saygı
9homeboy - 2 saygı
9bullet - 2 saygı
9rasta - 2 saygı
10ls - 2 saygı
10ls2 - 2 saygı
10ls3 - 2 saygı
10ls4 - 2 saygı
10ls5 - 2 saygı
10og - 2 saygı
10weed - 2 saygı
11grove - 2 saygı
11grove2 - 2 saygı
11grove3 - 2 saygı
11dice - 2 saygı
11dice2 - 2 saygı
11jail - 2 saygı
11godsgift - 2 saygı
12angels - 3 saygı
12mayabird - 3 saygı
12dagger - 3 saygı
12bandit - 3 saygı
12cross7 - 3 saygı
12mayaface - 3 saygı

geras

Konuyu açana +respect

Bilinmeyen Bey

Alıntı yapılan: geras - 16 Mayıs 2023, 11:11:40
Konuyu açana +respect

Yaratıcı bir yorum :D - Teşekkür ediyorum.

Kemopa7665

Bilinmeyen Bey